כנס פונדקאות ופריון

הכנס הבינלאומי לפונדקאות ופריון - 2017


תוכניה לפונדקאיות בהווה ובעתיד


פונדקאיות בהתהוות ופונדקאיות בהווה מוזמנות לכנס הפונדקאות 2017!

השנה הכנס משותף להורים מיועדים וגם לפונדקאיות.

ביום הראשון של הכנס (יום חמישי, ה-2 למרץ) ניצור מרחב נשי ונציע מסלול תוכני בו נשתף מחוויותינו האישיות וננסה לשקף עד כמה שניתן את ההיבטים השונים שקשורים לתהליך - החל מהרקע והמוטיבציות השונות לבחירה בתהליך, דרך האתגרים והחוויות שהתהליך מזמן בשלבים השונים, ועד למבט בדיעבד על ההיבטים השונים בו.

בדף זה תמצאו פרטים אודות התוכנית המוצעת למסלול זה ביום חמישי. התוכנית משלבת שני מפגשים בלעדיים למסלול הפונדקאיות (
בכתב אדום), ושני מושבים כלליים שמתאימים מאוד גם לפונדקאיות.

הרשמה במחיר סמלי של 30 ש״ח (שכוללת ארוחת ערב) יכולה להעשות בקישור זה.

נשים המעונינות להגיע גם ביום שישי לתוכנית הכללית יוכלו להרשם לשני הימים בעלות כוללת של 50 ש״ח (עלות לציבור הרחב היא 140 ש״ח).

מוזמנות לשמוע, לשאול ולהכיר.

צוות המארגנות.


יום חמישי, 2 במרץ 2017
16:30-17:30 – מפגש פתיחה / קבלת פנים - חדר רותם

נשים המעוניניות להיות פונדקאיות, וכן כאלו שנמצאות בשלבים שונים של התהליך, מוזמנות להתכנס במרחב פרטי לפני תחילת התוכנית הכללית. מפגש זה יהיה הזדמנות להכרות בין המשתתפות, ועם צוות המארגנות, כולן פונדקאיות מנוסות מרקעים שונים וכאלה שלווו על ידי סוכנויות / מרכזים שונים. כמו כן תובא סקירה על הכנס, אנשי המקצוע ומשאבים אחרים שיוכלו לעניין את המשתתפות.


17:30-18:45 - ברכות / פאנל סיפורים אישיים של פונדקאיות והורים מפונדקאות - אולם אורן

הורים
שהביאו ילדים לעולם באמצעות פונדקאות בארץ ובחו״ל iפונדקאיות יציגו את סיפוריהם האישיים תוך התייחסות לאופן בו הגיעו לתהליך, מערכות היחסים בין ההורים לפונדקאיות ולסוגיות בין אישיות שעלו בדרך.

מנחהסמדר שיר, עיתונאית, ידיעות אחרונות.


18:45-19:15 – הפסקה: ארוחת ערב קלה וביקור בדוכני המידע

הזדמנות נוספת לבקר בדוכני המידע של יותר מעשרים מרפאות, סוכנויות, עורכי דין וארגונים מהארץ וחו״ל המסייעים להורים מיועדים בנושאי פריון, תרומת ביציות ופונדקאות.19:15-20:30 – פונדקאות בראייה חברתית /  היבטים נפשיים, הלכתיים, חוקיים ואתיים - אולם אורן

במושב זה נבחן את המשמעות וההשלכות של הפונדקאות על חייהם של הצדדים השונים בתהליך, עם דגש על הפונדקאיות: כיצד הן רואות את תפקידן, ציפיות מהתהליך, כיצד מעורבותן מושפעת מהשקפת עולמן החברתית והרוחנית, והשלכות ארוכות טווח על חייהן ומשפחותיהן.

מומחים יציגו מחקרים רלוונטים בתחום הפסיכולוגיה וסוציולוגיה מהארץ והעולם, כולל השלכות של התהליך וההתנהלות אחריו על ילדי הפונדקאות. כמו כן ידונו סוגיות הקשורות להתמודדות עם חוסר וודאות ומשברים אפשריים במהלך התהליך, מערכת היחסים בין הפונדקאיות וההורים המיועדים, וכו׳.

במהלך המושב תהייה גם התיחסות ליוזמות שנועדו להגביר את המודעות של ההורים המיועדים והפונדקאיות להשלכות החברתיות ומוסריות של התהליך, כולל היוזמה לאמנה לפונדקאות הוגנת בישראל, והמיזם של הפונדקאית הילה פרץ ביטון לקידום המסר של פונדקאות כדוגמא לאקט של אחווה נשית, ערבות הדדית, ושל נתינה תוך העצמה והגשמה.

פונדקאיות נוספות ידברו בכנס על האופן בו הן הגיע לעולם הפונדקאות, ועל דרכים לעודד נשים לבחור בשליחות זו מתוך תחושת אחריות חברתית.


20:30-21:30 מפגש שאלות ותשובות בגובה העיניים - לפונדקאיות בהווה ובעתיד - חדר רותם

מפגש שאלות ותשובות במרחב אישי נשי ובלתי אמצעי — ניפגש לתת מענה לכל שאלה בגובה העיניים וללא שום אינטרס. המפגש ינוהל ע"י פונדקאיות שסיימו תהליך בשנים האחרונות
.


יום שישי, 3 במרץ 2017


ראו את התוכניה הכללית לפרוט המושבים של יום שישי.

* התוכניה נתונה לשינויים